Expert Author J Russell Hart
Existuje běžná mylná představa, že pouze muži jsou náchylní k riziku srdečních onemocnění, ale všichni se bohužel mýlí. In fact it is also the #1 cause of death in women. Ve skutečnosti od roku 1984 zemřelo každoročně více žen než mužů na srdeční choroby.

Ženy a onemocnění srdce fakta

Kardiovaskulární onemocnění, které zahrnuje srdeční onemocnění a mrtvici, je největším zabijákem žen po celém světě. Onemocnění srdce a mrtvice zabíjí každoročně 8,6 milionu žen, což je 1/3 všech úmrtí po celém světě.

Ve Spojených státech je nemoc vrahem žen číslo 1 a je smrtelnější než všechny formy rakoviny dohromady. Zatímco 1 z 31 amerických žen umírá každý rok na rakovinu prsu, 1 ze 3 zemře na srdeční onemocnění se smrtí přibližně každou minutu.

Odhaduje se, že 43 milionů žen v USA je postiženo srdečními chorobami a 90% všech žen má nejméně jeden nebo více rizikových faktorů pro jeho rozvoj.

I když za posledních 10 let došlo k nárůstu povědomí, jen 54% žen, to je 1 ku 5, si uvědomuje, že jejich #1 Vrah je onemocnění srdce.

Jak pro bílé a Africké Americké ženy, to je hlavní příčinou úmrtí v Americe, a pro Hispánské ženy rakoviny a srdečních onemocnění, protože téměř stejné množství úmrtí každý rok. Pro aljaŠské domorodce, Pacifické Islander, nebo americké indické ženy v USA, onemocnění srdce je 2. příčinou rakoviny jako hlavní příčina smrti.

7,6% Černošek, 5,8% bílých žen a 5,6% mexických amerických žen v současné době trpí ischemickou chorobou srdeční.

Téměř 64% žen, které náhle umírají na ischemickou chorobu srdeční, nemělo v době své smrti žádné předchozí příznaky. To dokazuje, že můžete být v nebezpečí pro srdeční onemocnění, i když v současné době nevykazujete žádné příznaky.

Jedním z přispívajících faktorů v počtu úmrtí je, že příznaky onemocnění srdce mohou být odlišné u žen a mužů, a jsou často nepochopeny.

Zatímco tam jsou některé ženy, které se nezobrazují žádné příznaky vůbec, tam jsou jiní, kteří mají anginu pectoris, která je tupá bolest na hrudi a/nebo pocit diskomfortu, který může být těžké, aby ostré v přírodě, bolesti v horní části zad nebo břicha, nebo bolest v krku/hrdle/čelist. Tyto bolesti mohou nastat při odpočinku, když začnete jakoukoli fyzickou aktivitu nebo mohou být také spuštěny v důsledku duševního stresu.

Ženy obecně jsou více pravděpodobné, že popsat svou bolest na hrudi jako ostré a pálení, a jsou častěji náchylné k bolesti čelisti, krku, krku, zad, nebo břicha.

Příznaky onemocnění mohou být někdy zcela tichý a nemoc není diagnostikována, dokud žena začíná zažívá příznaky a/nebo příznaky onemocnění srdce, jako je srdeční selhání, srdeční infarkt, srdeční arytmie nebo mozkové mrtvice. Symptomy U Žen Může Dojít

Příznaky infarktu může zahrnovat:

Nepříjemné pocity a / nebo bolest na hrudi

Bolest v horní části zad

Žáha

Trávení

Nepříjemné pocity v horní části těla

Nauzea / zvracení

Extrémní únava

Dušnost

Příznaky arytmie může zahrnovat:

Třepotání pocitů v hrudi (srdeční palpitace)

Příznaky srdečního selhání mohou zahrnovat:

Dušnost

Otoky kotníků/nohou/nohou / břicha

Únava

Příznaky mrtvice může zahrnovat:

Náhlá slabost nebo ochrnutí (neschopnost pohybu)

Necitlivost obličeje/nohou / paží, zvláště na jedné konkrétní straně těla

Zmatek

Problem speaking and / or understanding speech

Potíže vidět z jednoho nebo obou očí

Dušnost

Ztráta rovnováhy nebo koordinace

Závrať

Ztráta vědomí

Náhlé a těžké bolesti hlavy

Klíčové Rizikové Faktory Pro Ženy

To vše jsou významné rizikové faktory pro onemocnění srdce u žen. Téměř polovina všech Američanů (o 49%) má alespoň jeden ze tří klíčových rizikových faktorů, a 90% žen má alespoň jeden rizikový faktor.

Vysoký krevní tlak

Kouření

Vysoké hladiny LDL cholesterolu

Řada voleb životního stylu a zdravotních podmínek může také zvýšit riziko onemocnění srdce u žen, které zahrnují:

Diabetes

Nadměrná konzumace alkoholu

Fyzická nečinnost

Špatná strava

Nadváha a/nebo obezita

Screening

Prevence

Pravidelné screeningy, krevní testy, a zdravý životní styl volby může jít dlouhou cestu k prevenci onemocnění srdce a jeho následky. Mnohokrát se ženy nedokáží o sebe postarat, dokud není skoro pozdě. Vezměte si čas na péči o své zdraví a zeptejte se svého lékaře o zdraví vašeho srdce.
Axact

Axact

Vestibulum bibendum felis sit amet dolor auctor molestie. In dignissim eget nibh id dapibus. Fusce et suscipit orci. Aliquam sit amet urna lorem. Duis eu imperdiet nunc, non imperdiet libero.

Post A Comment: